Thursday, 2017-10-19, 0:05 AM
[Forgotten Hope Secret Weapon] European CommunityMain

Registration

Login
Welcome Guest | RSS
/
[ Neue Beiträge · Teilnehmer · Forumregeln · Suche · RSS ]
Page 1 of 11
Forum » Welcome to the [FHSW] Europ Community! » Polish Language » System rankingowy (z pixela)
System rankingowy
Tomek_tlsDate: Tuesday, 2012-07-10, 11:40 PM | Message # 1
Private
Group: Trusted
Awards: 0
Status: Offline
Panowie, myślę jakby zaadaptować system rankingowy z pixela, a najlepiej zajebać w całości. Dla niewtajemniczonych, wygląda to mniej więcej tak (bądźcie cierpliwi przy wczytywaniu):
http://www.forgottenhope1.com/player.php?id=2533

Jest pięknie opisane, co gdzie i z jakiej broni, ile siedzieliśmy w jakim czołgu itp. Jak już zauważyliście; chodzi jak krew z nosa, serwer dobrze odpowiada na ping ale coś nie jest nie tak, myślę że i tak dając to na lepszy serwer (a to znowu nie są duże pieniądze) będzie chodzić o niebo lepiej.

Wiadomo, że spuszczanie się nad własnymi statystykami mija się ze celem, ale nie o to mi chodzi; mam nadzieję, że po wprowadzeniu czegoś podobnego na naszym serwerze wreszcie pojawi się więcej ludzi.

Pixel już dużo rzeczy (od samych pomysłów; jak nagranie polskich głosów, na mapach i wunderFHT kończąc) "pożyczał", może się odwdzięczymy? smile

Na razie post po polsku, chcę zobaczyć co sądzicie na ten temat a później ewentualnie go przetłumaczyć, nawet na język karabinu maszynowego (niemiecki).

Message edited by Tomek_tls - Tuesday, 2012-07-10, 11:41 PM

Mr_JDate: Tuesday, 2012-07-10, 11:46 PM | Message # 2
Accessory Admin
Group: Admins
Awards: 22
o właśnie szedłem spać. Tomek, raptem parę tygodni temu Stefan pytał się tutaj kto by umiał coś takiego postawić, no ale nikt się nie zgłosił. Jest jakiś projekt open source do statystyk dla BFa, więc to co ma PFC to też pewnie "pożyczone" . Może ty byś umiał to ogarnąć? Chodzi o to: http://fhsw-europ.ucoz.de/forum/21-198-1

Mr_JDate: Wednesday, 2012-07-18, 6:24 AM | Message # 3
Accessory Admin
Awards: 22
aha czyli widzę, że po pijaku przyszedł ci do głowy zajebisty pomysł, ale z realizacją jest problem, tak. tongue

joanvines11Date: Friday, 2016-04-08, 9:36 AM | Message # 4
Private
Group: Recruit
Awards: 0
This is very helpful for the people. I am a student and i am busy with my academic work .I got the guidelines from the custom essay writing service, internet for completing my academic work. I search and find new resources for my writing. Without good guidelines and information we cannot write the article, academic work. I hope i will get new ideas from this forum.

custom essay writing service

mardukDate: Friday, 2016-04-08, 10:12 AM | Message # 5
General
Awards: 31
@Joanvines: what do you study?

This is a gaming community. People come here to relax. If you start an argument you will get kicked.

Quid pro quo.

RADIOSMERSHDate: Friday, 2016-04-08, 12:08 PM | Message # 6
FHSW Wikia Co-Admin
Group: Trusted
Awards: 21
Quote marduk ()
@Joanvines: what do you study?
I suppose this is a spam. Note the link in his signature.

FHSW Youtube Channel

mardukDate: Friday, 2016-04-08, 2:07 PM | Message # 7
General
Awards: 31
lol I didnt even notice that but was wondering why people should ask here for that kinda stuff.

This is a gaming community. People come here to relax. If you start an argument you will get kicked.

Quid pro quo.

Forum » Welcome to the [FHSW] Europ Community! » Polish Language » System rankingowy (z pixela)
Page 1 of 11
Search:

Copyright MyCorp © 2017 Powered by Stefan1990